XVIII Urbanipäeva laat tuleb koos rohelise kogukonnafestivaliga

Traditsiooniline Urbanipäeva laat tuleb sel aastal koos kahepäevase kogukonnafestivaliga „Süämega tettü süük“, mille eestvedaja on Võrumaa Arenduskeskus. 17. mail on festivali noortepäev – kiriku juures tuleb kuus õpituba mitmetele Antsla, Kuldre ja Urvaste kooli klassidele ja lasteaia vanematele rühmadele.

Ka laadapäeval 18. mail saab lisaks laadamelule osa põnevatest loengutest ja töötubadest. Lektoriteks on ülikoolide õppejõud, kes kõnelevad muutuvast kliimast, putukamürkidest, ravimireostusest, mullaelustikust, taaskasutusest, rahatarkusest. Töötubades saab õppida ise seemneid kasvatama, loodusest söödavaid taimi otsima, jäätmevaba kööki looma. Loengud ja õpitoad on eelregistreerimisega. Tänu festivalile on laat tänavu omajagu pikem, kestab kell 9-15.

Müüjad saavad ennast registreerida internetis https://forms.gle/kpSZgFdzCoJXzPCw7 või helistades telefonil 5206001. Ootame ainult ise kasvatatud, ise valmistatud või käsitööna valminud tooteid. Me ei kasuta ühekordseid nõusid ja ka pakendite kasutamist palume piirata. Mulluselt Rõuge festivalilt tahame Urvaste kirikuparki tuua kotipuu, kuhu laadalised saavad riputada oma ülearuseid kandekotte ja need, kellel vaja, saavad neid sealt jällegi võtta.

Et meie ühine ettevõtmine õnnestuks, ootame kõiki 4. mail suurele talgupäevale Urvaste kirikuparki!

Kogukonnafestivali „Süämega tettü süük” korraldavad SA Võrumaa Arenduskeskus, Antsla Vallavalitsus ja Urvaste Külade Selts ning seda korraldatakse koostööprojekti “Lõuna-Eesti aiasaaduste väärindamiskeskuse arendamine” raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond”.

XVII Urbanipäeva laat Urvaste kirikupargis

Müüjate registreerimine siin või tel 5206001. Kohtumiseni 20. mail!

Lõppes seltsimaja akende renoveerimise I etapp

Urvaste seltsimaja II korruse aknad on restaureeritud! PRIA LEADER-programmist saime akende kordategemiseks ja peaukse vahetuseks kokku 36 733,5 euroga. Lisaks saime Antsla vallalt toetust projekti omafinantseeringuks ning aknapõskede kordategemiseks kokku 7000 eurot. Kokku tegi Restaureerimismeister OÜ korda 21 akent ning paigaldas uue tammepuust välisukse, mille valmistamiseks sai šnitti võetud ühelt vanalt fotolt.

Urvaste Külade Selts panustas akendega seinte kordategemiseks ka omavahendeid. Vähe sellest – üks ruum on praeguseks üleni renoveeritud. Taastatud akendega koolihoones läheme 2022. aasta talvele vastu väiksemate soojakadudega. Õhutamiseks on akendel originaalsed ja nüüd töökorda seatud sulgursüsteemid. Oleme juba saanud positiivse rahastusotsuse ka I korruse akende kohta. Lisaks otsime aktiivselt võimalust fassaadide kordategemiseks, et meie kogukonna- ja loovuskeskus igale möödasõitjale silma jääks ning senisest rohkem ka sisse astuma kutsuks.

Urvaste mõisa nurk sai talusildid

Kevadel 2022 saime Ruhingu külale kohaliku omaalgatuse programmi toel talusildid. Projektis osalesid peaaegu kõik talud, nii on ühise kujunduse efekt Kanepi poolt tulles kohe tunda.

Sildisoovist tervele külale rääkis aasta või paar tagasi Maia Parts, kelle maa peal on nüüd lisaks Ojaveere talu sildile ka Urvaste kandi alguse tähis. Kujundajale Epp Margnale sai antud edasi soov, et lisaks tekstile oleks sildil pisike sümbol, mis viitaks korraga nii Urvaste mõisale kui ka meie tammehiidudele. Nii sündiski kolme tõruga „vapimärk“.

Lasergraveeringus sildid valmistas kunagi seltsimajas tegutsenud Ahti Parijõgi (Sujuri OÜ), kinnitusklambrid Baltic Steelarc OÜ ning jalgadeks said K-Rautast soetatud metallist aiapostid. Kuna metallihindade tõusu tõttu jäid eritellimusel postid tegemata, siis jäi meil veidi raha ka paigaldustööde jaoks (Rolger Ehitus OÜ), kuhu talud panid oma rahalise lisapanuse.

Projekti kirjutas ja elluviimist korraldas Airi Hallik-Konnula Väike-Tarvastu talust. Suur aitäh Maiale, Rainerile, Maile, Andresele, Kerstile, Paadimeistritele, Trumpidele ja kõigile teistele kaasamõtlemise ja positiivse energia eest! Aitäh Irene, et kirjutasid artikli vallalehte; aitäh pillimängu eest lõpupiknikul, Maia; aitäh Karl, toreda matka eest!

Urbanipäeva laat 21. mail

AIVAR KROONMÄE PILDIGALERII:

https://drive.google.com/drive/folders/14uPCg6-BfMZgOfiGEWLxQMlEd2kuUIDX?fbclid=IwAR3W2hDAm_r4gdLRzzADdu-NMLdyUl0xbkrZH6JHvdbGNN7LLgGfWa7v8Nk

Urvaste seltsimaja elava käsitöö elamuskeskuseks!

Kuna seltsimajja on viimasel ajal lisandunud ja lisandumas uusi käsitöömeistreid, esitasime veebruaris Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile (KÜSK) projekti “Urvaste seltsimaja  elava käsitöö elamuskeskuseks – tegevuskava koostamine”, et koos ekspertidega koostada tegevuskava käsitöö ja toiduvalmistamise kompetentsi jagamiseks ning seltsimaja e-turunduse edendamiseks.  KÜSK toetaski projekti 3900 euroga!

Tegevuskava koostamise raames viime läbi käsitööhuviliste küsitluse ja valmib finantsplaan. 30. aprillil toimus esimene arenguseminar olukorra kaardistamiseks ja tegime ka algust teenuse disainiga. 12. aprillil arutasime seltsimaja tegutsejate ringis küsitluse sisu ja korraldust, erinevate sihtgruppideni jõudmist, maja avamist suvistele möödasõitjatele jm.

Projektimeeskonnas on seltsimaja ja käsitöömeistrite poole pealt Airi Hallik-Konnula, Kadri Võrel ja Karille Bergmann, aga kaasame ka teised seltsimajaga seotud meistrid. Arengukspertideks on Ülle Puustusmaa (teenuste disain, sihtgrupid), Harli Uljas (finantsplaani nõustamine), Siiri Tiivits-Puttonen ( nõustamine e-turunduse ja kodulehe kaasajastamise valdkonnas), Ivika Nõgel (tagasisidestamine lähtuvalt Urvaste seltsmaja arengustrateegiast).

Piltidel on kaks erinevat aruteluvormi – Ülle Puustusmaa juhitud seminar ja siis tavapärane lõunapaus seltsimajas, mis seekord venis koos arutelu ja tikkimis-õmblustööga ikka paari tunni pikkuseks.

               

Urvaste seltsimaja aknad säravad üha kenamini

Eelmisel kevadel saime rõõmustava uudise Võrumaa Parterluskogust: PRIA LEADER-programmist toetatakse seltsimaja vanade akende kordategemist ja peaukse vahetust kokku 36 733,5 euroga. Lisaks saime Antsla vallalt toetust projekti omafinantseeringuks ning aknapõskede kordategemiseks kokku 7000 eurot. Kevadele läheme vastu 13+2 restaureeritud aknaga ning 8 akna taastamine ja uue peaukse valmistamine seisab veel ees.

Projekti elluviimise käigus on selgunud, et ei piisa ka ainult aknapõskede kordategemisest, et tervikpilt kena oleks. Nii on selts omavahenditest lisanud just nii palju, et akendega seinad üleni kenad oleksid. Vähe sellest – üks ruum on praeguseks üleni renoveeritud. Leiame, et akende taastamisega on ajaloolise koolihoone väärtus palju suurem. Soojapidavus on hea ning õhutamise teevad lihtsaks unikaalsed sulgursüsteemid, mida igaüks võib kohapeale vaatama tulla.